mgr Katarzyna Kimla

Doktorantka w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracuje z Katedrą Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw Szkoły Głównej Handlowej. Obecnie pracuje jako Radca ministra w Ministerstwie Finansów. W ramach wykonywanych zadań uczestniczyła zarówno w projektach legislacyjnych, jak i analitycznych współpracując m.in. z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Zawodowo związana z obszarem podatków i finansów od ponad 8 lat.

Pracowała zarówno w największych firmach doradztwa podatkowego, gdzie zajmowała się obsługą podatkową fuzji i przejęć, jak i bieżącym doradztwem podatkowym, a także w jednej z największych firm branży FMCG. Swoje doświadczenia zawodowe łączy z działalnością naukową. Jej zainteresowania naukowe skupiają się przede wszystkim na zagadnieniach prawa podatkowego, ekonomicznej analizy regulacji podatkowych oraz wpływie podatków na funkcjonowanie przedsiębiorstw w gospodarce.

Dysertacja doktorska autorki dotyczy problemu przerzucalności ekonomicznego ciężaru opodatkowania na podmioty trzecie w perspektywie indywidualnych roztrzygnięć organów podatkowych i sądów administracyjnych. Stypendystka projektu badawczego Sprawiedliwość wynagradzania. Współprowadzi zajęcia na studiach magisterskich i licencjackich z zakresu podstaw prawa, prawa podatkowego i prawa gospodarczego.